ПСЖ разпиля шампиона Лестър

Единсон Кавани даде началото на разгрома

Пари Сен Жермен постигна трета поредна победа на американското издание на турнира International Champions Cup (ICC), след като не остави никакви шансове на шампиона Лестър и го помете с 4:0.

Новият треньор Унай Емери използва почти всичките си налични футболисти, а на вратата този път застана завърналият се от период под наем във Виляреал Алфонс Ареола.

ПСЖ откри с гол от дузпа на Единсон Кавани в средата на първата част, а в края на полувремето 18-годишният Нанитамо Иконе удвои аванса на парижани след хубава комбинация с Муние.

През второто полувреме нещата се повториха. 20-ина минути след подновяването на играта Лукас Моура вкара за 3:0, а в последните секунди Калигари изведе Одсон Едуард зад гърба на защитата на Лестър и младокът не сбърка.

Това бе последна проверка за ПСЖ преди началото на сезона. Първият истински тест за Унай Емери ще бъде на 6 август, когато ПСЖ се изправя срещу Олимпик Лион за Суперкупата на Франция.

Лестър има да изиграе още един мач от турнира – срещу Барселона, на 3 август – а ден преди това ще загрее с Честърфийлд. На 7 август „лисиците” ще срещнат Манчестър Юнайтед за „Къмюнити Шийлд”.