Реал поведе с 6 т. на Барселона

Иско и Рамос набързо обърнаха резултата още през първото полувреме, а в края Реал вкара още два гола Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се откъсна на 6 т. пред Барселона на върха в класирането в Испания.

"Белите" победиха Осасуна с убедително 4:1 като гости и сега чакат отговора на големия съперник - Барса играе своя мач от кръга по-късно тази вечер като гост на Бетис.

На стадион "Ел Садар" Реал трябваше да прави обрат, след като получи първи гол. Унай Гарсия откри с плонж с глава в 14-ата минута. Иско и Серхио Рамос обаче се разписаха в разстояние само на 6 минути още преди почиката и изведоха Реал напред.

Иско се разписа от въдуха в пеналта, след като рикошет прати топката точно на крака му, а Рамос вкара с глава след ъглов удар и комбинация с Рафаел Варан.

В края на мача резервите на Зинедин Зидан Лукас Васкес и Лука Йович направиха успеха по-изразителен.

"Белия балет" вече има 52 т., Барселона е с 46 и мач по-малко, а на третата позиция е Хетафе с 42 т.