Шоуто на Рууни и Гигс

Уейн Рууни демонстрира отлична форма срещу Челси снощи Снимка: Getty Images
Уейн Рууни демонстрира отлична форма срещу Челси снощи

Това е моята селекция за петте решаващи моменти в снощния четвъртфинал-реванш между Манчестър Юнайтед и Челси. Както знаете, тимът на сър Алекс Фъргюсън спечели с 2:1 и след втората си победа продължава напред към полуфиналите.

И така, петте ключови момента:

1. При 0:0 Челси играеше много опасно, основно заради променената си схема, но точно тогава Франк Лампард направи пропуск от положение, в което шансовете му за гол не бяха никак лоши. Ударът му просто не беше достатъчно силен и точен, за да притесни Едвин ван дер Сар.

Това се оказа и единственият удар на Челси във вратата на Юнайтед до второто полувреме. Пропусната възможност за гол в ключов момент.

2. Вярата на сър Алекс Фъргюсън в неостаряващия Райън Гигс. 37-годишният ветеран игра и в двата четвъртфинални мача срещу Челси и оправда напълно доверието на шотландеца. Гигс изработи гола на "Стамфорд Бридж", а снощи даде двата паса за двата гола на Юнайтед на "Олд Трафорд". Наистина брилянтно.

3. Излизането на Ван дер Сар през първото полувреме срещу Никола Анелка. Пресичането на тази атака от страта на холандския вратар беше много важно, иначе Никола можеше да намери лесно съотборниците си, които чакаха в наказателното поле.

4. Страхотната форма, в която се намира Уейн Рууни. В първия мач това беше много важно, а сега не беше по-различно. Дори промяната в схемата на игра на Челси, която имаше за цел да затвори пространствата, в които оперира Рууни, не успя да спре плеймейкъра на Юнайтед - той просто разполага с твърде много енергия, за да бъде лесно неутрализиран. Дългите му и точни пасове осигуриха на Юнайтед оръжието, срещу което Челси нямаше противодействие.

5. Решението на Карло Анчелоти да избере Фернандо Торес пред Дидие Дрогба за титуляр. В резултат на това феновете на Челси си тръгнаха от "Олд Трафорд" чудейки се какво би станало, ако Дрогба беше играл цял мач, след като точно той съживи Челси като влезе на почивката. Наистина е за съжаление, защото Анчелоти беше заложил на схема, която работеше отлично до включването на Торес в нея.