С 10 души Байерн отнесе унизително поражение в Бундеслигата

Байерн трябваше да играе с човек по-малко почти цял мач и беше разгромен Снимка: Getty Images
Байерн трябваше да играе с човек по-малко почти цял мач и беше разгромен

Айнтрахт Франкфурт отнесе Байерн Мюнхен с 5:1 в десетия кръг на Бундеслигата и засили усещането за криза в редиците на баварците.

Най-голяма роля за поражението изигра червеният картон на Джером Боатенг още в 9-ата минута - защитникът беше изгонен за фаул като последен в защитата срещу откъсващия се Пасиенсия.

Оттам нататък домакините дръпнаха с 2:0 с голове на Филип Костич и Джибрил Соу, а малко след тях Роберт Левандовски върна Байерн в мача.

Така полувремето завърши при резултат 2:1, но след почивката Давид Абрахам и Мартин Хинтерегер покачиха на 4:1, а накрая Гонсало Пасиенсия направи загубата на шампионите унизителна с пети гол във вратата на Нойер.

Така Байерн се свлече до четвърто място в класирането с 18 т., следван от Айнтрахт със 17. Начело продължава да бъде сензацията Борусия Мьонхенгладбах, който след днешната победа с 2:1 над Байер Леверкузен като гост събра 22 т.