Тактическите провали на Моуриньо станаха твърде много: 5 извода след Челси-Юнайтед 1:0

В последния си мач за сезона Челси зарадва своите привърженици с трофей.

"Сините" завоюваха Купата на Англия след победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед на финала, а победния гол отбеляза Еден Азар от дузпа през първото полувреме.

Така лондончани завършиха с успех един несполучлив сезон, в който финишираха на пето място във Висшата лига и остават извън Шампионската лига за следващата кампания.

За Манчестър Юнайтед това беше горчив край на сезон, който няма да бъде запомнен с почти нищо хубаво - "червените дяволи" завършиха без никакъв трофей и ще трябва да се задоволят с второто място в шампионата.

Вчера на "Уембли" Челси изтръгна победата в оспорван двубой, в който започна силно и заслужено стигна до попадение. През второто полувреме обаче Юнайтед натисна и Тибо Куртоа спаси редица положения, а изравнителният гол висеше на косъм.

В крайна сметка Челси удържа и Антонио Конте ликува с трофея във вероятно последния си мач начело на отбора - тъй като се очаква да бъде сменен от следващия сезон.

От друга страна, Жозе Моуриньо е спокоен за поста си, но за пръв път загуби финал за купа в Англия. А напрежението върху него расте, тъй като от отбора му ще се очаква да постигне нещо много повече догодина.

Защо се стигна до този резултат във финала за ФА Къп и какво означава той за двата отбора и техните мениджъри?

Вижте в галерията с 5 извода от Челси - Манчестър Юнайтед 1:0.