Сити разби Скандалния Челси

Рахийм Стърлинг все още не се вписва в схемата на Пелегрини, но Сити продължава да мачка

Манчестър Сити постигна втора поредна класическа победа във Висшата лига.

След като минаха през УБА на старта на сезона, „гражданите” не оставиха шансове и на миналогодишните шампиони и стигнаха до победа с 3:0 на своя „Етихад”.

Асмир Бегович, който замени наказания Тибо Куртоа, спаси Челси на няколко пъти още в началото на мача. След като направи три пропуска в първите минути, Серхио Агуеро най-накрая се разписа в 31-вата минута за 1:0.

Пет минути след началото на втората част Рамирес отбеляза, но попадението му бе отменено поради много спорна засада. Малко по-късно и Азар получи възможност да се разпише, но отблизо прати топката право в ръцете на Харт.

В 79-ата Венсан Компани отбеляза втория си гол за сезона, след като засече с глава центриране от корнер на Давид Силва, а крайното 3:0 оформи Фернандиньо пет минути преди края със страхотен удар отдалече.

В самия край на двубоя пък Диего Коща удари страничната греда.

Така, „гражданите” започват сезона с две победи с по 3:0 и оглавиха класирането.

Шампионите от Челси пък са само с една точка след два кръга, а в светлината на последните скандали, със сигурност няма нищо специално около „сините” от Лондон в момента.