Ювентус громи за Купата, Роналдо извън състава

Юве не срещна проблеми срещу резервите на Удинезе Снимка: Getty Images
Юве не срещна проблеми срещу резервите на Удинезе

Ювентус отнесе Удинезе с 4:0 у дома и безпроблемно се класира за 1/4-финал за Купата на Италия.

С два гола на Пауло Дибала и по един на Дъглас Коща и Гонсало Игуаин, Юве разгроми съперника, който беше излязъл предимно с резервите си.

Домакините също не бяха в оптимален състав, а Кристиано Роналдо беше получил почивка и отсъстваше от групата за мача.

Юве можеше да спечели и по-убедително, но удари две греди, гол на Игуаин пък беше отменен заради засада. Две от попаденията бяха от дузпи, като първо Дибала се разписа от бялата точка малко след като Игуаин беше открил резултата, а през втората част Коща също вкара наказателен удар.

В другите мачове от Купата на Италия днес Милан без Златан Ибрахимович победи с 3:0 СПАЛ, а Фиорентина изненада сензацията на сезона Аталанта с успех с 2:1 у дома.