Барса се развихри с пет гола и си върна първото място

Меси отново беше в основата на успеха на Барса с двата си гола и двете си асистенции Снимка: Getty Images

Барселона отвя гостуващия Валядолид с 5:1 и си върна първото място в испанското първенство.

Два гола на Лионел Меси и по един на Клеман Ленгле, Артуро Видал и Луис Суарес бяха достатъчни за убедителната победа.

След като Ленгле откри, гостите успяха да изравнят за 1:1 чрез Кико Оливас в 15-ата минута, но силите им не стигнаха за повече - и още до почивката Барса водеше с 3:1, а в основата беше капитанът Лионел Меси. Той първо асистира на Видал за 2:1, а после за пореден път се разписа от пряк свободен удар.

Това беше неговият 50-и гол от фаул в кариерата.

През втората част Меси записа още един гол и още една асистенция, този път за Суарес.

В класирането Барса събра 22 т., с две повече от втория Гранада. Атлетико Мадрид е с 20 т. и с мач повече, след като по-рано днес записа поредно равенство - 1:1 във визитата на Алавес.

Реал Мадрид е на шесто място с 18 т., но и с един двубой по-малко от Барселона.