Къде бяха те: 30 от най-добрите италианци на 18 г.

Времената се променят, но едно нещо е сигурно в италианския футбол – ако си вратар и първото ти име е Джанлуиджи, те очаква светло бъдеще.

Смяната на поколенията при „адзурите” ще мине плавно, поне на вратарския пост. Там има нов Джиджи, който в събота навърши 18 години.

Да, 18! А вече има 59 мача за Милан, два за италианския национален отбор, пет спасени дузпи и един спечелен трофей – Суперкупата на Италия.

Още помним представянето му в онзи мач срещу Реал Мадрид на приятелския предсезонен турнир преди началото на кампания 2015/16.

Тогава, още само на 16 години и пет месеца, влезе като резерва през второто полувреме срещу „кралете”. Не допусна гол и се стигна до дузпи. Бака изпусна от бялата точка, но малко по-късно Донарума изравни резултата, спасявайки дузпата на Тони Кроос.

След това последва канонада от голове и се стигна до 10:9 в полза на Реал, след като Кико Касия вкара своята. Донарума застана зад топката, но изпусна.

Въпреки това, за около 20 минути на терена и при изпълнението на дузпите, ни направи прекрасно впечатление и от тогава досега Донарума продължава да изумява всички с класата си дори на тази крехка възраст.

Затова, по повод 18-ия му рожден ден, направихме едно сравнение. Избрахме 30 от най-великите италианци в модерната история, за да видим къде са били те, когато са били на възрастта на Донарума.

Доста е интересно. Убедете се в галерията.