Кавани най-накрая го направи - изпревари Ибрахимович и е №1 в историята на ПСЖ

Единсон Кавани стана голмайстор №1 в историята на ПСЖ Снимка: Getty Images
Единсон Кавани стана голмайстор №1 в историята на ПСЖ

Единстон Кавани най-накрая вкара заветното си 157-о с екипа на Пари Сен Жермен, с което се превърна във водещия голмайстор в историята на тима, изпреварвайки Златан Ибрахимович.

Уругваецът вкара един от головете за победата с 4:0 над Монпелие у дома. Неймар добави два, а четвъртият бе дело на Анхел Ди Мария.

Кавани откри резултата на "Парк де Пренс" в 11-ата минута, след което отиде да празнува пред феновете, събличайки фланелката си, заради което получи и жълт картон.

Неймар покачи на 2:0 от дузпа в 40-ата минута, а в 70-ата Анхел Ди Мария направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи отново Неймар след асистенция на Кавани.

ПСЖ е лидер в Лига 1 с 59 точки, на 11 пред втория Лион, който е и с мач по-малко. Монпелие има 31 на седмото място.