Интригата оцеля само в Испания

Кристиано Роналдо зарази жива интригата в Испания

Испанското първенство остана единственото от топ 4 на Европа, в което интригата в битката за титлата оцеля и през този уикенд. Това стана след като тази вечер най-скъпият футболист в света -Кристияно Роналдо оправда платените за него 96 милиона евро.

Португалецът отбеляза два изключително важни гола, с които донесе победата на Реал (Мадрид) над Осасуна с 3:2 в поредния кръг на испанската Примера дивисион. Снощи Барселона също спечели - като гост на Виляреал с 4:1. Лео Меси вкара два гола, с по едно попадение се отчетоха Чави Ернандес и Боян Къркич.

За да остане в играта Реал се нуждаеше от задължителни три точки срещу Сарагоса. До 89-а минута обаче резултата бе равен  и на „Сантяго Бернабеу" предчувстваха поредният загубен сезон. Тогава дойде мигът на Кристиано Роналдо, който се разписа за втори път след 25-та минута когато изравни резултата.

Това бе победа №29 в шампионата, с което Реал подобри досегашния си рекорд от успехи.  Разликата с Барселона остана една точка в полза на каталунците, до края остават три кръга.

Същият точков аванс има и Челси в Англия. До края на първенството на Висшата лига обаче има само кръг, в който и „сините" и преследвачът им Манчестър Юнайтед имат лесни съперници и едва ли ще се стигне до разместване на върха.

В Германия снощи Вердер поднесе титлата на Байерн (Мюнхен) след като би преследвачът им Шалке 04.

В Италия Лацио не успя да противодейства на Интер и падна с 0:2 . Трите точки върнаха „нерадзурите" на върха в класирането със 76 точки. Втори остана Рома със 74 точки.

Изоставането на "джалоросите" от две точки обаче трудно ще бъде стопен заради леката програма на Интер до края на шампионата.