Барса помете Ейбар и продължава серията си

Меси вкара два гола при гостуването на Ейбар.

Барселона записа 11-а поредна победа в Примера дивисион и общо 36-ти последователен мач без загуба след категоричен успех с 4:0 при гостуването на Ейбар в среща от 28-ия кръг на испанското първенство.

Лионел Меси отбеляза два гола, а по едно попадение добавиха Мунир Ел Хадади и Луис Суарес. Още в осмата минута Лионел Меси изведе Луис Суарес, който центрира в наказателното поле и 20-годишният Мунир Ел Хадади даде аванс в полза на каталунците.

Домакините на три пъти можеха да изравнят, но в 41-ата минута Меси реализира второто попадение с удар с левия крак.

Четвърт час преди края Меси беше съборен в наказателното поле от Иван Рамис и сам отбеляза отсъдената дузпа, разписвайки се за втори път във вратата на баските.

В 84-ата минута Суарес след самостоятелна атака оформи категоричния успех с 4:0 в полза на европейския и световен клубен шампион. Уругвайският национал остава на едно попадение зад Кристиано Роналдо (Реал Мадрид), който е лидер в класирането при голмайсторите. Португалецът е с 27 шампионатни гола до момента.

След 11-ия си пореден успех в лигата Барса има актив от 72 точки на първото място, докато Ейбар е на осма позиция с 36 точки. "Синьо-червените" не допускат гол във вратата си в двубой от Примера дивисион за първи път след 7 февруари.