Лорис за малко не закопа Тотнъм, Челси пое глътка въздух

Юго Лорис допусна глупав гол, но след това се реваншира Снимка: Getty Images
Юго Лорис допусна глупав гол, но след това се реваншира

Тотнъм измъкна трудна победа с 2:1 над Суатхемптън у дома, след като трябваше да играе повече от час с човек по-малко.

„Шпорите“ започнаха далеч по-добре срещата и още в 24-ата минута Танги Ндомбеле откри резултата с мощен удар след асистенция на Хьон-Мин Сон.

Малко по-късно обаче Тотнъм остана с човек по-малко. В рамките на пет минути Серж Орие си изкара два бързи жълти картона и остави тима си в намален състав.

В 39-ата минута пък дойде и грешката на Юго Лорис, която за малко да коства победата на домакините. Френският страж се забави с изчистването на една върната към него топка, Дани Ингс притича, успя да му я отнеме и да я довкара във вратата.

Тогава на помощ се притече обичайният заподозрян Хари Кейн, който още преди почивката отново изведе домакините напред в резултата, който се запази 2:1 и до края на срещата.

През втората част, въпреки че беше с човек повече, Саутхемптън трудно стигаше до голови възможности, а когато го правеше, Лорис спасяваше. Капитанът на „шпорите“ се реабилитира за грешката си с две добри намеси след удари на Джеймс Уорд-Праус и Мая Йошида, за да може Тотнъм да вземе трите точки.

След победата „шпорите“ имат 11 точки на четвъртото място, докато Саутхемптън е 13-и със седем.

В друг мач, игран по същото време, Челси взе глътка въздух след победа с 2:0 над Брайтън на „Стамфорд Бридж“. Головете за „сините“ отбелязаха Жоржиньо от дузпа в 50-ата минута и Вилиан в 76-ата.

Челси е шести, също с 11 точки, както и Тотнъм, но с по-лоша голова разлика, а Брайтън е 15-и с шест.