Юнайтед докосва първи финал за сезона след деветата поредна победа

Фелайни се е нахвърлил върху Моуриньо след като малко преди края отбеляза втория гол за Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед надви с 2:0 Хъл Сити в първи полуфинал за Купата на Лигата и вече е на крачка от финала в надпреварата.

Без да блести, на "Олд Трафорд" тимът на Жозе Моуриньо записа деветата си поредна победа във всички турнири. Мениджърът остана без Ибрахимович за този мач и пусна като титуляри Рашфорд и Рууни, а още във втората минута резултатът можеше да бъде открит от Мата. Якупович обаче спаси удара му.

Гостите имаха големи проблеми със състава си, пристигнаха само с шест резерви и бяха принудени в хода на мача да направят две принудителни смени, но все пак не изпаднаха в глуха защита. Големият им шанс беше в 30-ата минута, когато Диоманде удари гредата, а беше спрян и от съдията с несъществуваща засада. Малко след това Давид Де Хеа направи спасяване при удар на Абел Ернандес.

Юнайтед заигра доста по-настоятелно през второто полувреме и в 56-ата минута Хуан Мата откри резултата. Валенсия центрира отдясно, Мхитарян много точно свали топката с глава в малкото наказателно поле и отблизо Мата нямаше как да сбърка за 1:0.

"Червените дяволи" искаха да решат всичко още в този първи двубой и продължиха да атакуват. В 73-ата минута Погба стреля от фаул и удари гредата. Втория гол вкара резервата Маруан Фелайни три минути преди края, след като Марсиал се пребори за една топка отляво, Дармиан я центрира и Фелайни с глава прехвърли Якупович. След това самият Марсиал пропусна да вкара трети гол и да убие всякаква интрига за реванша.

Вторият мач между Ман Юнайтед и Хъл е на 26 януари. Саутхемптън и Ливърпул играят утре в другия полуфинал за Купата на Лигата.