Кристиано наниза хеттрик на Еспаньол и настигна Суарес

Кристиано Роналдо има 19 попадения в 22 кръга.

Кристиано Роналдо заби хеттрик при победата на Реал Мадрид с 6:0 над Еспаньол. Така португалецът събра 19 попадения за 22 кръга и се изравни с Луис Суарес на върха при реализаторите. А Кралския клуб се доближи на точка от Атлетико и на 4 от лидера Барселона.

Карим Бензема откри в самото начало след асистенция на Хамес Родригес, а малко по-късно Роналдо бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. 3:0 направи Хамес в 16-ата минута, а Кристиано да вкара втория си гол в края на полувремето.

След почивката футболистите на Реал свалиха оборотите, но Роналдо успя да реализира за трети път след удар с глава, а Оскар Дуарте от Еспаньол порази собствената си врата.

В следващия кръг Реал гостува на Гранада, а Еспаньол приема Реал Сосиедад.