Опашкар измъкна равенство от Барселона

Меси отново вкара от пряк свободен удар, но Барса се представи неубедително и стигна само до 1:1 Снимка: Getty Images

Барселона не успя да победи борещия се да не изпадне Лас Палмас в поредния кръг от Ла Лига.

Каталунците гостуваха на Канарските острови в оптималния си състав, но се представиха неубедително и стигнаха само до 1:1.

Така 11 кръга преди края на първенството интригата за титлата е жива, тъй като Барселона вече води само с 5 т. на върха пред втория Атлетико Мадрид.

Тази вечер Лионел Меси можеше да вкара от фаул още в 11-ата минута, но тогава Чичизола спаси. 10 минути по-късно обаче отново Меси стреля от фаул и вкара във вратарския ъгъл за 1:0.

В началото на второто полувреме Лас Палмас стигна до удар в гредата, а после реферът отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Люка Дин - оказа се, че кълбото се е ударило в ръката му след като отскочи от гредата. От бялата точка Джонатан Кайери изравни за 1:1 и това се оказа последният гол в мача.

До края Барселона така и не успя да наложи натиск и да създаде нещо сериозно пред вратата на съперника.