Барса вкара от засада за поредната победа

Меси и Барселона не срещат особени затруднения в испанското първенство Снимка: Getty Images
Меси и Барселона не срещат особени затруднения в испанското първенство

Барселона направи поредната си крачка към титлата и победи Атлетик Билбао с 2:0 на "Камп Ноу".

Каталунците вкараха и двата си гола през силното си първо полувреме, след което си починаха през второто. Пако Алкасер откри в 8-ата минута, голът му обаче беше нередовен, тъй като имаше засада при подаването към Жорди Алба, който асистира на нападателя.

В 30-ата минута Лионел Меси направи 2:0 с плътен изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Така Барса продължава без загуба в Ла Лига и поне временно дръпна с 11 т. пред втория в класирането Атлетико Мадрид, който има труден мач като гост на Виляреал.