Милан загря за дербито срещу Интер с трудна победа над Киево

Милан загря за дербито срещу Интер с трудна победа над Киево Снимка: Getty Images

Милан спечели трудна победа с 2:1 като гост на Киево и продължи страхотната си форма в последно време.

„Червено-черните“ записаха десетия си пореден мач без загуба, като запазиха третата си позиция и вече имат 51 точки.

Милан поведе в 31-вата минута с изключителен гол на Лукас Билия от пряк свободен удар, който изигра първия си мач от октомври насам.

Малко по-късно старши-треньорът на гостите Дженаро Гатузо бе изгонен за някакви реплики към съдиите, а минути преди края на първата част Киево изравни чрез Перпарим Хетемай, който засече с глава центриране на Мехди Лерис.

Победното попадение за „росонерите“ отбеляза Пьонтек в 57-ата минута, при което се разглеждаха и повторения с помощта на ВАР, но съдиите не видяха нищо нередно и зачетоха гола.

Това бе гол №19 за Пьонтек от началото на кампанията в Серия А, като по този начин полският нападател се изравни по този показател с Кристиано Роналдо и Фабио Куалярела. 12 от тези попадения Пьонтек отбеляза с екипа на Дженоа, а последният му бе негов седми, откакто заигра за Милан.

Лошата новина за Милан е възможното отсъствие на Гатузо за дербито срещу Интер в следващия кръг. Все още не е ясно дали треньорът ще получи допълнително наказание за изгонването си в този мач.