Лудогорец оцеля, поставен е в Шампионската лига!

Марселиньо е героят на Лудогорец с два гола в Белград. Най-големият триумф на този отбор е съвсем близо и съвсем постижим.

Лудогорец елиминира за втора поредна година Партизан след 2:2 в Белград, което бе достатъчно с 0:0 в първия мач у дома.

Успехът гарантира поне 8 мача в Европа за сезона, защото дори да отпадне в предстоящия плейоф за групите на Шампионската лига, Лудогорец отива в тези на Лига Европа, където го чакат 6 двубоя.

По същия път тимът от Разград мина и преди година, за да стигне и осминафинал на пролет.
Лудогорец си гарантира и поне 4 милиона евро за сезона от Европа, които идват от плейофа в Шампионската лига и групите на Лига Европа.

Но този път пътеката е открита за нещо повече - отваря се златен шанс за груповата фаза на Шампионската лига, след като Лудогорец ще е поставен при жребия за баража! Отпаданията на Селтик, Спарта (Прага) и Динамо (Загреб) пратиха българския шампион на пето място по коефициент.

Евентуални съперници в плейофа ще са Легия (Полша), Марибор (Словения), Слован (Словакия), Малмьо (Швеция) или Олборг (Дания). Това е уникална възможност, която тимът от Разград не бива да изпуска!

С два гола на Марселиньо гостите поведоха с 2:0 на стадион ЮНА в Белград и смразиха 20 000 "гробари" по трибуните. Бразилецът е Мистър Шампионска лига за Лудогорец, след като попаденията му в турнира са вече 6 - по две във всяко издание от последните 3 сезона.

Но Партизан се вдигна от гроба, въпреки че очевидно отстъпваше в класата на българите. Два гола още до почивката вкара Петер Шкулетич и настанах тежки минути. За радост Бранислав Трайкович си изпроси безумен червен картон, удряйки без топка Роман Безяк от Лудогорец и Партизан остана с 10 души още в 40-ата минута.

През второто полувреме резервата Върджил Мисиджан развинти Партизан с бързината си на контраатаки, а единствено Шкулетич изпусна положение за домакините.

Треньорът Георги Дерменджиев записа успешен европейски дебют, а и вероятно му предстои звезден миг. Ако успее да елиминира и следващия съперник, за да прати тима в груповата фаза на Шампионската лига.