Наполи не прости и на Милан

Наполи отново зарадва тифозите си. Снимка: Getty Images
Наполи отново зарадва тифозите си.

Наполи победи с 2:1 у дома Милан в мач от 13-ия кръг в италианския шампионат. Домакините започнаха много по-активно двубоя на стадион "Сан Паоло" и закономерно поведоха в резултата в 33-ата минута.

Лоренцо Инсинье преодоля вратаря Джанлуиджи Донарума, след като беше изведен от Жоржиньо зад защитата на "росонерите". Попадението беше зачетено с помощта на видео асистент съдия.

В началните минути на второто полувреме неаполитанците пропуснаха да вкарат втори гол във вратата на отбора от Милано, но в 73-ата минута се случи логичното и Дрийс Мертенс изведе Пьотър Желински и полякът с техничен удар покачи преднината на домакините на две попадения.

В последните секунди на срещата Милан достигна до почетен гол с красив удар от въздуха на Алесио Романьоли.

След тази победа Наполи заема първото място във временното класиране с актив от 35 точки. Намиращият се на втора позиция шампион Ювентус има четири точки по-малко. В неделя "бианконерите" играят като гости със Сампдория.

Милан е на седмо място до момента с 19 точки.