Барса завърши с двама по-малко, но разгроми Севиля

Бързите голове на Суарес и Видал решиха рано мача, но към края каталунците си изкараха два червени картона Снимка: Getty Images

Барселона разби Севиля с 4:0 на "Камп Ноу" и излезе на второ място в класирането в Ла Лига.

Три бързи гола през първата част решиха мача в полза на каталунците, които обаче към края си изкараха два червени картона.

Ернесто Валверде заложи на нападателно трио Меси-Суарес-Усман Дембеле, а Антоан Гризман остана неизползвана резерва.

В началото Севиля пропусна на няколко пъти и в 27-ата минута Суарес откри резултата със страхотен гол със задна ножица.

Пет минути по-късно Артуро Видал покачи на 2:0, а много бързо след това Дембеле вкара трети гол и реши двубоя още преди края на полувремето.

В 78-ата минута Меси отбеляза първото си попадение този сезон с типично изпълнение на пряк свободен удар за 4:0.

В края първо Пике си изпроси умишлен жълт картон, за да изчисти официалните си предупреждения за дербито срещу Реал Мадрид, което е след два кръга.

После обаче резервата на домакините Роналд Араухо си изкара директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Хавиер Ернандес.

След секунди Дембеле направи голяма глупост и на свой ред си докара директен червен картон за реплика срещу съдията. Така Барселона завърши с 9 души, а Дембеле може да бъде наказан за Ел Класико на 26 октомври.

Иначе в класирането Барса вече е на второ място с 16 т., на две зад лидера Реал.