Френски и испански медии в атака срещу съдията на Барса - ПСЖ

Айтекин постоянно е атакуван след меко казано спорното си съдийство в мача Снимка: Getty Images
Айтекин постоянно е атакуван след меко казано спорното си съдийство в мача

Няколко дни след вълнуващия мач Барселона - ПСЖ 6:1 в Шампионската лига, полемиките около съдийството продължават.

Реферът Дениз Айтекин е атакуван във френските медии с твърдението, че е обиждал играчите на Пари Сен Жермен по време на мача, а мадридският вестник Marca очаква УЕФА да го накаже за представянето му в двубоя.

Френското издание Le Parisien разпространи информация, че съдията е обиждал играчите на парижани. Той напсувал Анхел ди Мария и съотборниците му, когато те са протестирали при една от спорните ситуации през второто полувреме. Тогава гостите имаха претенции за дузпа за нарушение на Хавиер Масчерано.

В същото време Marca цитира свои източници в УЕФА, които твърдят, че заради дискусионните си решения в срещата Айтекин ще бъде изваден от нарядите за Шампионската лига. Най-голямо впечатление направиха отсъжданията при двете дузпи за Барселона.

Така според мадридското издание германският съдия вече няма да свири толкова важни двубои, поне през този сезон.

Барселона изоставаше от ПСЖ с 0:4 след първата среща на „Парк де Пренс", но каталунците постигнаха исторически обрат и след 6:1 на „Камп Ноу" се класираха за четвъртфиналите.