Капитан Компани изригна с велик гол с шампионска тежест

Компани отбеляза феноменален гол, който най-вероятно ще е с шампионска тежест. Това напомни за гола на бранителя за победното 1:0 над Манчестър Юнайтед през 2012 г., когато Сити триумфира с титлата накрая, а попадението се оказа решаващо Снимка: Getty Images

С шампионски гол на капитана Венсан Компани, Манчестър Сити се доближи на крачка от втора поредна титла във Висшата лига.

"Гражданите" победиха трудно Лестър с 1:0 на "Етихад" и им остава да спечелят гостуването на Брайтън в последния кръг, за да вдигнат трофея.

През първото полувреме натискът на Сити не даде резултат, а най-близо до попадение беше Серхио Агуеро, но Каспер Шмайхел направи страхотно спасяване.

След почивката Джеймс Мадисън стреля опасно покрай вратата на Едерсон.

В 69-ата минута Агуеро пак се измъкна зад защитата, но Шмайхел спаси удара му.

Минута по-късно дойде великият момент на Венсан Компани, който изстреля уникален снаряд отдалеч точно в горния ляв ъгъл на вратата и Шмайхел беше напълно безпомощен - 1:0 за Сити.

В 87-ата минута бившият играч на Сити Келеши Ихеаначо изпусна удобно положение за гостите и с това техните възможности се изчерпаха.

Манчестър Сити отново е с точка пред Ливърпул в класирането и има 95 срещу 94 за "червените". В последния кръг тимът на Юрген Клоп посреща Улувърхемптън. Всички мачове са тази неделя от 17:00.