Милинкович-Савич огорчи Интер на "Меаца"

Сергей Милинкович-Савич се разписа още в началото и това се оказа единствено попадение в мача Снимка: Getty Images

Лацио удари Интер с 1:0 на "Джузепе Меаца" и взе важни три точки в равностоен сблъсък от 29-ия кръг на Серия "А".

Така "орлите" се доближиха на 3 т. от четвъртия в класирането Милан и продължават борбата да влязат в топ 4. Лацио е пети с 48 т., докато Интер остава трети с 53.

Резултата тази вечер откри Сергей Милинкович-Савич, който стреля точно с глава в 13-ата минута след фалцово центриране на далечната греда. Това се оказа и единственото попадение в срещата, макар че двата тима имаха още положения до края.

До почивката Самир Ханданович на два пъти спаси вратата на Интер от нови попадения, а Томас Стракоша също се намеси при изстрел на Кейта Балде.

Втората част също премина с атаки и към двете врати, а Чиро Имобиле в две поредни ситуации имаше възможност да удвои преднината на Лацио.

В края Интер не показа идеи как да се върне в мача и просто изсипваше центрирания към Стракоша, но без успех.