6-голово шоу: Кошмарни грешки и червен картон провалиха Милан в Монца

6-голово шоу: Кошмарни грешки и червен картон провалиха Милан в Монца Снимка: Getty Images

Монца поднесе поредната изненада в 25-ия кръг на Серия "А", побеждавайки Милан с 4:2 в страхотно шоу на "U-Power".

Матео Песина откри резултата в полза на домакините от дузпа в 45-ата минута. В продължението на първата част Дани Мота направи резултата 2:0 за Монца с прекрасно фалцово изпълнение по диагонала от дистанция.

И двата гола дойдоха в следствие на груби грешки в защитата на "росонерите" и в частност на Франсис Тиау.

В началото на втората част ситуацията на Милан стана още по-тежка. Гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Лука Йович удари съперник в лицето.

Стефано Пиоли бе оставил доста от титулярите си на скамейката, за да ги пази за реванша с Рен въпреки победата с 3:0 в първия мач. През втората част на терена се появиха Оливие Жиру, Рафаел Леао и Кристиан Пуличиш, което веднага даде резултат.

Жиру намали в 64-тата, засичайки центриране отдясно, което преди това бе отклонено с глава от Пулишич. Самият американец успя да изравни в 88-ата след прекрасна солова акция отдясно и чудесен диагонален удар.

Милан тръгна да търси победата, но вместо това получи нови два гола. Бондо "застреля" Менян с изключителен шут от дъгата пред наказателното поле, а крайното 4:2 оформи 21-годишният Лоренцо Коломбо, който е собственост на "росонерите" и играе под наем в Монца, заради което отказа да се зарадва на гола си.

С победата Монца събра 33 точки на 11-ата позиция, докато Милан остава трети с 52, на 11 и мач повече от лидера Интер.