Лукаку върна Интер към победите

Лукаку донесе много важна победа на Интер, която върна отбора на второто място Снимка: Getty Images
Лукаку донесе много важна победа на Интер, която върна отбора на второто място

Интер се върна към победния път в калчото с 2:0 в гостуването на Удинезе в среща от 22-ия кръг.

С два гола на основния реализатор Ромелу Лукаку, "нерадзурите" взеха важни три точки след три поредни равенства в Серия А. Така разликата с първенеца Ювентус отново е 3 т.

Мачът беше решен през втората част и нулевото равенство се запазваше до 64-ата минута. Тогава Лукаку откри с удар с левия крак по земя през краката на бранител.

В 70-ата минута Алексис Санчес беше спънат в наказателното поле от вратаря Мусо и Интер получи дузпа. Лукаку безпроблемно реализира и уби интригата в срещата.

В класирането Ювентус води с 54 т., следва Интер с 51. Третият Лацио е с 49 след убедителното 5:1 над СПАЛ днес, като "орлите" имат и мач по-малко.