Челси прекъсна черната серия, Уест Хем с нова издънка

Диего Коща записа дежурния си гол, който много наподобяваше този на бразилския му колега. Снимка: getty

Челси се вдъхнови през второто полувреме срещу Хъл Сити, за да сложи край на негативната си серия във Висшата лига. „Сините“ победиха с 2:0, а попаденията паднаха през втората част.

В последните си две срещи играчите на Антонио Конте инкасираха загуби, но благодарение на Уилиан и Диего Коща си осигуриха трите точки.

Още в самото начало Тибо Куртоа показа отличен рефлекс, след като Снодграс отправи опасен удар от пряк свободен удар, а топката рикошира в стената и максимално затрудни белгиеца.

До 20-ата минута имаше опасни положения и пред двете врати, а малко по-късно Моузес имаше пълното основание да протестира за дузпа, след като срещу него бе извършено нарушение, но 11-метров наказателен удар не бе отсъден.

До края отново Куртоа показа класа под рамата и запази нулевото равенство.

След подновяването на играта лондончани притиснаха „тигрите“ и бяха пределно мотивирани да вземат победата. Азар и Коща обаче не съумяха да отбележат.

В 61-ата минута обаче Уилиан получи топката около наказателно поле, влезе навътре и с безпощаден удар се разписа.

6 минути по-късно интригата беше мъртва, когато и Диего Коща записа дежурния си гол, който много наподобяваше този на бразилския му колега.

До края „сините“ имаха още една претенция за дузпа, но нищо по-интересно не се случи.

За разлика от тях, Уест Хем още е в психологическа дупка и завърши наравно с Мидълзбро – 1:1. „Чуковете“ имат 4 загуби и едно равенство в последните си 5 мача.

Уотфорд и Борнемут не се победиха – 2:2, както и Съндърланд и Уест Бромич – 1:1.