Сити е господарят на Манчестър!

Агуеро отбеляза втория гол за Сити.

Манчестър Сити е господарят на града след 3:1 в дербито с Юнайтед от 12-ия кръг на Висшата лига. Шампионите изиграха страхотен мач пред своята публика и отново дръпнаха с две точки на Ливърпул, който по-рано през деня надделя над Фулъм.

Гостите бяха без една от големите си звезди Пол Погба, а домакините натиснаха още от началото и поведоха в 12-ата минута, когато центриране дълбоко в наказателното поле отдясно стигна до непокрития Бернардо Силва. Португалецът върна пред вратарското поле, където Серхио Агуеро можеше да засече, но не го направи. Там обаче беше Давид Силва, който с мощен изстрел разстреля Давид де Хеа за 1:0. Преди гола пропуски направиха Бернардо Силва и Агуеро.

Три минити след началото на втората част Джеси Линдгард сгреши в средата на терена, Агуеро открадна топката, направи двойно подаване с Рияд Марез и със 151-ия си гол за тима удвои аванса на "гражданите".

Играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да натискат, но Стърлинг пропиля две добри техни атаки. В 56-ата минута белгийският нападател Ромелу Лукаку влезе на мястото на Лингард и с първото си докосване в мача бе фаулиран от Едерсон. Антони Марсиал бе точен от бялата точка в 58-ата минута и намали преднината на Сити.

В 86-ата минута Илкай Гюндоган сложи точка на спора, след като бе оставен сам пред малкото наказателно поле, овладя добре поредното прецизно центриране на Бернардо Силва, и стреля отблизо покрай Де Хеа - 3:1, което бе крайният резултат в дербито.