Сити смаза Стоук с 4:0, Келечи вкара два

Келечи Ихеначо вкара два гола за победата с 4:0 над Стоук

Келечи Ихеначо се разписа на два пъти при победата за Манчестър Сити с 4:0 над Стоук Сити на „Етихад”.

Фернандо откри резултата, засичайки с глава центриране от корнер на близката греда.

Малко преди края на първата част Серхио Агуеро покачи на 2:0 от дузпа, след като Ихеначо бе съборен в наказателното поле и съдията показа бялата точка.

През втората част Мануел Пелегрини извади рано-рано Фернандо, Силва и Агуеро в опит да ги запази възможно най-свежи за предстоящия полуфинал срещу Реал Мадрид в Шампионската лига във вторник.

Тогава Келечи се развихри и вкара два гола, оформяйки крайното 4:0.

Сити изигра мача почти на ходом, което е още един добър атестат за качеството на „гражданите” и ще им даде увереност преди домакинството на „кралете”.

Победата върна Сити на третата позиция с 64 точки, девет зад лидера Лестър и на точка пред Арсенал, който в неделя гостува на Съндърланд. Стоук остава девети с 47 точки.