Ливърпул не спря Челси на "Анфийлд"

Диего Коща вкара победно, а и не спря да тормози защитата на Ливърпул.
Диего Коща отново се оказа герой за Челси, донасяйки девета победа за лондончани през този сезон
Марио Балотели записа поредният си безидеен и безрезултатен мач с екипа на Ливърпул и логично бе заменен
Така изглеждаше фланелката на Диего Коща след един от честите в срещата по-здрави сблъсъци
Голът на Гари Кейхил, който бе признат благодарение на технологията за отчитане на движението на топката.

В най-интересния мач от кръга във Висшата лига на Англия, отборът на Ливърпул не съумя да победи Челси и загуби с 2:1.

Поражението дойде след като "мърсисайдци" поведоха в резултата с гол на Емред Джан в 9-та минута, но едва десетина минути по-късно бранителят на сините Гари Кейхил вкара за 1:1.

Попадението на бившия бранител на Болтън дойде по доста интересен начин. Той изстреля една топка в тялото на вратаря на Ливърпул Симон Миноле, като при поемането на удара, стражът премина гол линията, а благодарение на нововъведението във Висшата лига - технология за отчитане на преминаването на топката, голът бе признат.

Асоциацията с пословичния гол-фантом на Луис Гарсия през 2005-та година бяха неизбежни, като този път "сините" не бяха в ролята на ощетения.

Двата отбора предложиха здрава битка, каквато среща от такъв калибър предполага. Въпреки опитите на мърсисайдци обаче, те регистрираха пето поражение през сезона, след като в 67-та минута Диего Коща вкара победния гол.

Натурализираният испанец започна срещата, след като бе дълго време извън строя поради контузия, но това не му попречи да донесе успеха за състава на Жозе Моуриньо. Въпреки това играчите на Челси трябва да са радостни, след като в 88-та минута главният рефер не отсъди дузпа за игра с ръка в наказателно поле на сините от страна на Гари Кейхил.

Лондонският тим продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона, като в 11 изиграни срещи, Челси има регистрирани девет победи и две равенства.