Реал започна с три гола, асистенция на Бейл и червен картон на Модрич

Бейл получи титулярно място от Зидан и се отблагодари с асистенция за първия гол Снимка: Getty Images

Реал Мадрид започна сезона в испанското първенство с победа с 3:1 в гостуването на Селта.

В мач с множество интересни ситуации "Белия балет" спечели с комфортен резултат, макар че над половин час игра с човек по-малко, след като Лука Модрич беше изгонен.

Титулярният състав на "кралете" си беше този от миналия сезон, а нежеланият Гарет Бейл започна като титуляр в отсъствието на контузения Еден Азар.

В 12-ата минута именно Бейл направи добра акция и асистира, а Винисиус и Карим Бензема се хвърлиха да засекат центрирането му. Французинът успя да го направи и реализира за 1:0.

В края на полувремето гол на Селта беше отменен от ВАР заради засада.

Още в първите минути след почивката, съперниците си размениха опасни атаки. В 56-ата минута Лука Модрич беше шокиращо изгонен с директен червен картон за доста безобиден фаул на тъчлинията, който беше разгледан с ВАР.

Така Реал трябваше да доиграе с 10 души, но в 61-ата минута Тони Кроос с топовен шут отдалеч и помощ от горната греда направи 2:0 за Реал.

10 минути преди края Лукас Васкес сложи точка на всякаква интрига с трети гол във вратата на Селта.

В самия край Икер Лосада върна един гол за домакините с диагонален удар.