Най-младият тим в историята на Ливърпул успя! Автогол донесе победата (видео)

Харви Елиът и останалите таланти в "червено" зарадваха "Анфийлд" с изстрадана победа над третодивизионния съперник Снимка: Getty Images

Младите таланти на Ливърпул спечелиха с 1:0 на "Анфийлд" преиграването от 4-ия кръг на ФА Къп срещу третодивизионния Шрузбъри Таун.

Така "мърсисайдци" продължават напред в турнира, макар че заложиха на своя най-млад състав в цялата си история - след като в първия мач не успяха да победят този съперник и завършиха 2:2.

Ливърпул имаше превес в играта тази вечер, но единственото попадение беше непохватен автогол на бранител на гостите.

Още преди две седмици беше известно, че Ливърпул ще излезе за този мач изцяло с младоци от резервния състав и без мениджъра Юрген Клоп. Германецът обяви, че разпуска основните си играчи заради предстоящата зимна пауза във Висшата лига и претоварения календар.

Затова днес "червените" пуснаха най-младия титулярен състав в историята си със средна възраст малко над 19 г. и бяха водени от треньора на втория отбор Нийл Кричли.

С капитанската лента беше 19-годишният Къртис Джоунс, който пък постави рекорд за най-млад капитан в историята на отбора.

Началото на двубоя беше отложено с 15 минути от съображения за сигурност заради инцидент на магистралата по пътя за Ливърпул.

От самото начало домакините играха смело и наложиха натиск, но през първата част не стигнаха до сериозни положения.

През втората част двубоят стана малко по-отворен. Шрузбъри вкара в 59-ата минута при една от редките си атаки, но ВАР отмени попадението заради засадата при развитието на нападението.

Гол най-сетне падна в 75-ата минута. При една дълга топка към наказателното поле, Ро-Шон Уилямс сгреши като игра с глава и прехвърли излезлия вратар О'Лиъри, за да вкара топката в собствената си врата - автогол и 1:0 за Ливърпул.

До края младежите в червено, подкрепяни бурно от феновете на "Анфийлд", удържаха преднината си и класираха отбора напред.

Така Ливърпул продължава в турнира и на 1/8-финалите ще срещне Челси.