Интер стартира с победа над Лион на ICC

Интер стартира с победа на ICC 2017 Снимка: Getty Images
Интер стартира с победа на ICC 2017

Интер стартира с победа участието си на приятелския турнир International Champions Cup в Китай. Тимът на Лучано Спалети се наложи с минималното 1:0 над Лион, а победният гол бе дело на Стеван Йоветич.

Почти нищо интересно не се случи през първите 45 минути минути, но след появяването в игра на Иван Перишич, Йоветич и Джофри Кондогбия след почивката, Интер заигра много по-добре и пое изцяло инициативата.

След няколко пропуснати положения, Йоветич най-накрая откри резултата в 74-тата минута. След поредица от грешки в отбрана за Лион, Жоао Марио открадна топката и я сервира на Йоветич, който отблизо не пропусна и даде аванс на „нерадзурите“.

Това бе единственият двубой за Лион на ICC, след който тимът на Бруно Женесио се прибира у дома, където ще изиграе последната си контрола преди началото на сезона – срещу Монпелие в неделя.

За Интер пък предстои сблъсък срещу Байерн Мюнхен, който изненадващо има две загуби на турнира досега: с 3:4 от Арсенал след изпълнение на дузпи и с 0:4 от Милан.