Испания смля от бой Аржентина без Меси

Меси беше принуден да гледа от трибуните как Иско вкарва гол след гол, а Испания се подиграва с Аржентина Снимка: Getty Images

Във вълнуваща контролна среща в Мадрид Испания разгроми с 6:1 Аржентина и постави твърде много въпроси пред "гаучосите" месеци преди Мондиал 2018.

Гостите претърпяха тотално унижение без голямата си звезда Лионел Меси, получил почивка заради болки и натрупана умора.

Аржентина започна обещаващо с добро положение пред Игуаин, но малко по-късно Диего Коща откри резултата, възползвайки се от отлична атака и пас на Асенсио.

В 29-ата минута Асенсио отново асистира, а Иско вкара първия си гол в мача - 2:0. 10 минути по-късно Отаменди се разписа с глава след корнер и изглеждаше, че аржентинците се връщат в мача.

Нищо подобно обаче не се случи след почивката.

Домакините убиха интригата с два бързи гола, като първо Иско покачи на 3:1, а две минути по-късно Тиаго Алкантара уби интригата в мача с четвърто попадение за Испания.

Погромът стана пълен след нови два бързи гола. В 73-ата минута Яго Аспас беше изведен от своя вратар Де Хеа и изпревари Кабайеро за 5:1. В следващата атака Иско оформи хеттрика си, както и крайния резултат.

Накрая двата отбора стигнаха и до бой след много грубо влизане на Павон срещу Коке.

Серхио Рамос реагира агресивно и предизвика меле, което трудно беше овладяно.