Сон изкачи Тотнъм над Ливърпул

Два гола на Хьон-Мин Сон, три точки за Тотнъм Снимка: Getty Images
Два гола на Хьон-Мин Сон, три точки за Тотнъм

Тотнъм измести временно Ливърпул от третото място във Висшата лига след победата си с 2:0 над Хъдърсфийлд на "Уембли".

И двата гола за "шпорите" бяха дело на Хьон-Мин Сон.

Кореецът откри резултата в 27-ата минута, а до края на полувремето домакините имаха още няколко добри положения за гол, но ги пропуснаха.

Малко след началото на втората част Сон оформи крайното 2:0, засичайки с глава прекрасен пас на Хари Кейн.

С победата Тотнъм събра 58 точки и излезе на една пред Ливърпул преди двубоя на "червените" срещу Нюкасъл на "Анфийлд" днес.

Загубата спря серията от две поредни победи за Хъдърсфийлд във Висшата лига, като "териерите" заемат 14-ото място с актив от 30 точки.