Реал без проблеми на "Бернабеу", Бензема отново вкара

Бензема вкара 11-ия си гол в Ла Лига от началото на сезона.

Реал Мадрид записа безпроблемна победа с 2:0 у дома над Еспаньол в двубой 16-ия кръг на Ла Лига.

Рафаел Варан вкара първия гол в 37-ата минута, а в 79-ата Карим Бензема удвои. Четири минути след второто попадение левият защитник на домакините Ферлан Менди беше изгонен за втори жълт картон.

Един от най-силните си мачове за Реал изигра Винисиус Жуниор. Бразилецът беше в основата на повечето опасности пред вратата на "папагалчетата", но пропусна всичките си шансове. Младокът имаше и късмет, че не получи червен картон още през първото полувреме.

Успехът на Реал дойде и заради слабото представяне на Еспаньол. Отборът е на предпоследно място с 11 загуби и не показва нищо от това, с което си гарантира излизането от груповата фаза на Лига Европа.

Голът на Карим Бензема пък бе негов 11-и в Примера от началото на шампионата.