Тотнъм продължава напред за ФА къп

Тотнъм спечели преиграването с Мидълзбро и се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА къп.

Тотнъм се добра до четвъртия кръг на турнира за ФА къп след победа с 2:1 над Мидълзбро в преиграването между двата тима. В първия двубой не бе излъчен победител - 1:1, а в Лондон "шпорите" успяха да се справят със съперника от Североизтока.

Силното начало на мача помогна на лондончани да елиминират съперника, след като поведоха с 2:0 още след само четвърт час игра.

Още във 2-рата минута вратарят на Мидълзбро направи непростима грешка, като подаде топката на Льо Селсо, който напредна на скорост през няколко защитници и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 15-ата домакините удвоиха. Ерик Ламела отне топката в средата на терена, напредна, финтира бранител и отбеляза за 2:0.

През втората част съперниците си размениха по няколко положения, за да се стигне до 83-тата минута, когато Савил укроти една дълга топка пред наказателното поле и стреля във вратата за 2:1.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и срещата завърши с успех на Тотнъм, който в четвъртия кръг ще гостува на Саутхемптън на 25 януари.