Първа победа за Артета! Арсенал обезличи Юнайтед в дербито

Никола Пепе и Сократис донесоха първа победа за Микел Артета начело на Арсенал Снимка: Getty Images
Никола Пепе и Сократис донесоха първа победа за Микел Артета начело на Арсенал

Арсенал обезличи тотално Манчестър Юнайтед на „Емирейтс“ в дербито на 21-вия кръг на Висшата лига и постигна победа с 2:0.

Успехът бе първи за Микел Артета, откакто пое „артилеристите“, които се завърнаха на десетата позиция в класирането.

„Червените дяволи“ пък остават на петото място, на пет точки от четвъртия Челси.

Арсенал взе инициативата още от началото и поведе още в осмата минута. Сеад Колашинац стигна без проблеми почти до наказателното поле на Юнайтед, последва центриране и след рикошет в Линдельоф топката стигна до Никола Пепе, който откри резултата.

Половин час по-късно грешка на Давид де Хеа за малко не коства втори гол във вратата му, но Александре Лаказет удари гредата.

Все пак, Арсенал удвои аванса си преди почивката. Центриране от корнер бе отклонено на близката греда от Лаказет, Де Хеа отби първоначалния удар, но при добавката Сократис не пропусна.

Постепенно, Юнайтед успя да изравни играта през второто полувреме, а футболистите на домакините постепенно окапваха физически. Тимът на Оле Гунар Солскяер обаче така и не успя да създаде нещо интересно пред вратата на Бернд Лено и Арсенал се поздрави със заслужена победа.