9 дни преди Ел Класико Реал тренира без Бензема

9 дни преди Ел Класико Реал тренира без Бензема Снимка: Getty Images

Карим Бензема ще пропусне гостуването на Хетафе в събота, след като не тренира със съотборниците си в петък. От Реал уверяват, че нападателят не е контузен, но ще получи допълнителна почивка.

34-годишният Бензема пропусна втората половина от септември заради контузия, но се завърна за мачовете срещу Осасуна и Шахтьор. В нито един от тях не успя да се разпише, като при равенството 1:1 с Осасуна дори пропусна дузпа.

"Не е сигурно, че ще бъде извън състава, но може и да получи почивка - призна Карло Анчелоти на петъчната си пресконференция. - Ще решим всичко на тренировката в събота сутрин."

Малко по-късно обаче стана ясно, че Бензема наистина ще получи почивка.

Реал ще бъде и без титулярния си вратар Тибо Куртоа, който продължава да е контузен. На негово място ще стартира Андрий Лунин.

След визитата на Хетафе Реал ще гостува на Шахтьор Донецк, а на 16 октомври е първото Ел Класико за сезона - на "Сантяго Бернабеу".