Трета поредна загуба изпрати Милан съвсем близо до изпадащите

Ветеранът Рибери вкара третия гол за успеха на Фиорентина в Милано.

Славният Милан - седемкратен европейски шампион и носител на 18 национални титли на Италия - се свлече на 16-ото място в Серия "А", само на точка над зоната на изпадащите, след третата си поредна загуба в Калчото.

В късния неделен мач от шестия кръг "росонерите" претърпяха поражение с 1:3 на "Сан Сиро" от гостуващия Фиорентина.

"Виолетовите" стигнаха до успеха с голове на Ерик Пулгар от дузпа в 14-ата минута, Гаетано Кастровили в 66-ата минута и Франк Рибери в 78-ата минута. Гостите можеха да спечелят и още по-убедително, тъй като имаха още доста добри положения в мача, като пропуснаха и втора дузпа, а освен това и техен гол бе отменен заради засада.

Домакините пък играха с човек по-малко от 55-ата минута, когато Матео Мусакио бе изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР. Почетното попадение за Милан бе дело на Рафаел Леао в 80-ата минута. Така "росонерите" записаха 4 загуби в първите 6 кръга за пръв път от сезон 1938-39 насам.

В следващия кръг Милан гостува на друг закъсал тим - Дженоа.