Арсен Венгер привлече сънародника си от ПСЖ, когато бе само на 17 г. Анелка имаше спорадични прояви в първия си сезон, но след успешен втори и общо 26 гола в 76 мача за „артилеристите“ пое към Реал срещу 35 млн. евро. С Реал спечели първия си от двата златни медала от Шампионската лига, но остана само година на „Бернабеу“. След това игра отново за ПСЖ, мина през Ливърпул, Ман Сити, Челси и Юве, наред с други отбори, преди да се откаже през 2016 г.
Феновете още не могат да забравят този трансфер. Продукт на академията и с 223 мача за Арсенал, две спечелени титли и три купи на ФА, Коул премина в лондонски противник, за да стане дори по-успешен. Със „сините“ английският ляв бек спечели само още една титла на Висшата лига, но вдигна четири пъти трофея от ФА Къп, триумфира по веднъж в Шампионската лига и Лига Европа. Напусна „Стамфорд Бридж“ през 2014-а, игра година и половина в Рома, а от януари 2016-а е в американския ЛА Галакси.
Адебайор прекара четири години в Арсенал, но не спечели нищо с тима, въпреки че отбеляза 24 гола в 36 мача във Висшата лига през сезон 2007/08. Тогоанският нападател реши да замине за Ман Сити, а привържениците на „артилеристите“ още помнят спринтът му след гола във вратата на бившия му отбор, докато носеше екипа на „гражданите“. В Сити обаче също не му провървя откъм трофеи. Всъщност, единствената клубна купа, която Адебайор има в кариерата си, е Купата на Испания през 2010/11, когато през втората половина от сезона играеше под наем в Реал Мадрид. От началото на 2017-а вече 33-годишният нападател рита за турския Башакшехир.
Туре бе част от Непобедимите през 2003/04. Изигра над 300 мача за „топчиите“, но в крайна сметка реши да напусне. Остана в Сити четири години, в които спечели още една титла и една купа на ФА след двете в Арсенал. Кариерата му продължи с три години в Ливърпул, а през миналата кампания (2016/17) записа втори непобеден сезон, ставайки шампион със Селтик.
Сеск пристигна в Арсенал като 16-годишно момче от Ла Масия, за което нямаше място в Барселона. Това е и един от най-великите трансфери в кариерата на Арсен Венгер. Неслучайно, френският специалист каза: „Загубихме играч от световна класа. За жалост, не успяхме да го задържим.“, след като Фабрегас напусна Лондон. Испанецът прекара осем години в Арсенал и дори стигна до капитанската лента, в които обаче спечели веднъж ФА Къп. Завърна се в Барса през 2011-а и за три години спечели по веднъж титлата и Купата, два пъти Суперкупата на Испания и веднъж Световното клубно първенство. От 2014-а е футболист на Челси, с който засега има две титли на Премиършип и една Купа на лигата.
Един от най-мразените бивши футболист на Арсенал. За три години Насри изигра 126 мача за „артилеристите“, но трофеите бяха кръгла 0. Затова и французинът реши да замине за Манчестър, с който в рамките на пет сезона вдигна два пъти титлата и веднъж трофея от Купата на лигата. Тръгна си със скандал към Севиля, а от лятото на 2017-а е играч на Анталияспор.
Освен Насри, същото лято Сити взе и Клиши. Френският ляв защитник бе пристигнал от Кан през 2003 г. и изигра 261 мача за Арсенал в продължение на осем години. Той също бе част от Непобедимите, но през 2011-а взе решението да напусне. Отиде в Сити и за шест сезона спeчели две титли и два пъти Купата на лигата. От лятото на 2017-а, заедно с Адебайор, е играч на Башакшехир.
Един от най-добрите нападатели, играли за Арсенал през новия век. Холандският голаджия наниза 131 попадения в 276 мача за „артилеристите“, но така и не успя да стане шампион. Затова и премина на „Олд Трафорд“, където го направи, и то още в първия си сезон. Ван Перси игра само три години за Юнайтед, но остана в сърцата на феновете и винаги е посрещан с овации в „Театъра на мечтите“. През 2015-а „червените дяволи“ решиха, че нямат нужда от него и го продадоха за смешните 6,5 млн. евро на Фенербахче.