Без драма: Реал Мадрид е шампион на Испания

Титла №33 е факт! Снимка: Getty
Титла №33 е факт!

Реал Мадрид победи с 2:0 като гост на Малага в мач от последния кръг на Ла Лига и стана шампион за първи път от сезон 2011/2012.

Столичани останаха на върха в крайното класиране с 93 точки, докато основният конкурент за короната Барселона успя да направи обрат срещу Ейбар на „Камп Ноу“ и след 4:2 събра 90 точки, оставайки втори.

Малко повече от две минути трябваха на „лос бланкос“, за да успокоят страстите. Иско се възползва от грешка в средата на терена, като изведе добре на Кристиано Роналдо, който хладнокръвно вкара за 1:0.

До края на полувремето имаше добри възможности и пред двата отбора, но резултатът остана непроменен.

В 55 мин. Карим Бензема покачи на 2:0, възползвайки се от разбъркване след изпълнение на корнер, като останаха съмнения, че френският нападател е бил в положение на засада.