Неочакван герой донесе инфарктна победа на Уругвай срещу Египет

Хосе Хименес се превърна в герой Снимка: Getty Images
Хосе Хименес се превърна в герой

Уругвай победи Египет с 1:0, благодарение на гол с глава в последната минута на защитника Хосе Хименес, който донесе трите точки на родината си.

Така „урусите“ се изравниха по точки на върха в група А с Русия, който вчера разгроми Саудитска Арабия с 5:0. Саудитска Арабия и Египет остават с по 0.

Почти целият двубой се игра пред вратата на „фараноите“, които бяха без голямата си звезда – рожденикът Мохамед Салах, но пропуски на Луис Суарес и Единсон Кавани, както добрите намеси на вратаря Ел Шанави запазиха двете нули на светлинното табло почти до края.

Суарес на два пъти излизаше сам срещу стража на Египет, но и в двата случая не успя да се разпише, като преди това изпусна да вкара от най-чистата ситуация в мача, стреляйки покрай вратата от няколко метра.

Уругвай установи сериозен натиск в последните минути. В 83-тата Кавани намери една топка много красиво от воле от границата на наказателното поле, но Ел Шанави отрази удара му с една ръка.

Пет минути по-късно Кавани удари и греда, стреляйки от пряк свободен удар.

Все пак, Уругвай успя да стигне до победата с гол в последната минута. Резервата Карлос Санчес центрира от фаул, Хименес успя да надскочи всички и с глава прати топката в десния ъгъл на Ел Шанави.

В добавените пет минути над редовното време Египет се опита да върне гола, но така и не успя да създаде нищо интересно пред вратата на Муслера.

Следващият съперник на Уругвай е Саудитска Арабия (19 юни), а Египет ще играе с домакина Русия (20 юни).