Юве ликува след драма в Неапол и може да отваря шампанското

Юве измъкна и това дерби Снимка: Getty Images
Юве измъкна и това дерби

Ювентус може вече да отваря шампанското по случай осмата си поредна титла на Италия.

"Бианконерите" победиха с 2:1 единствения си преследвач за първото място Наполи на "Сан Паоло" и натрупаха цели 16 т. преднина на първото място.

Ранен червен картон за вратаря на Наполи Алекс Мерет след симулация на Кристиано Роналдо наклони везните, а през втората част Юве също остана с 10 души и трябвше да удържи атаките на съперника.

При рутинно разиграване в 24-ата минута Малкюи върна лошо към Мерет, Кристиано Роналдо пресече паса и остана сам срещу вратаря, който скочи на шпагат пред наказателното си поле. Роналдо го прескочи, но падна, а реферът отсъди нарушение и изгони с директен червен картон Мерет.

Юве се възползва максимално и Миралем Пянич отбеляза отсъдения пряк свободен удар с безпощаден изстрел над стената, докато тъкмо влезлият Давид Оспина нямаше шанс - 1:0.

Наполи не се предаде и само две минути по-късно Жиелински имаше златен шанс да изравни, но нацели гредата.

В 38-ата минута Емре Джан засече с глава центриране отдясно, топката се отклони в Хисай и порази за втори път Оспина - 2:0.

Второто полувреме започна с нова изненадваща ситуация. В 47-ата минута Пянич съвсем излишно пресече един пас с ръка и беше изгонен с втори жълт картон, а численото равенство на терена беше възстановено.

В 61-ата минута Лоренцо Инсиние направи много добро центриране отляво, Кайехон изпревари Киелини и отблизо намали на 1:2.

Последва тотален натиск на Наполи и тежки минути за Юве, в които обаче шампионите не се огънаха.

В 82-ата минута съдията отсъди изключително спорна дузпа за Наполи за игра с ръка на Алекс Сандро.

Джанлука Роки си послужи с ВАР, за да разгледа ситуацията и прецени, че дузпа има, макар че бранителят изобщо не знаеше къде е топката, а тя беше изритана от метър в ръката му.

Лоренцо Инсиние се зае с изпълнението, но уцели гредата от бялата точка.

Така Ювентус продължава без загуба в Серия "А" и събра 72 т., докато Наполи остава с 56.