Дузпа на Рашфорд зарадва "Олд Трафорд"

Юнайтед се върна на победния път Снимка: Getty Images
Юнайтед се върна на победния път

Маркъс Рашфорд върна Манчестър Юнайтед на победния път. Нападателят отбеляза единственото попадение за победата с 1:0 над Лестър и зарадва феновете на „Олд Трафорд“.

Двубоят започна с положения пред двете врати, като и двмата вратари трябваше да се намесват в първите минути.

В седмата Юнайтед получи правото да изпълнява дузпа за нарушение срещу Рашфорд. Самият той застана зад топката и прати Каспер Шмайхел в грешния ъгъл, с което донесе и трите точки за домакините.

В останалите повече от 80 минути не се случи почти нищо интересно пред двете врати. Лестър държеше инициативата в по-голямата част от времето, но така и не стигна до опасности пред Давид де Хеа.

В края Рашфорд можеше да вкара и втори гол, но ударът му директно от пряк свободен удар срещна напречната греда.

Това е втора победа за тима на Оле Гунар Солскяер от началото на сезона. След пет кръга Юнайтед вече има осем точки, с колкото е и Лестър.