Ако някой беше казал на "белите" фенове, че Бензема ще мине Раул...

Карим Бензема е в Реал Мадрид от 13 години - огромен период за съвременните реалности във футбола. Но през по-голямата част от кариерата си на "Бернабеу" френският стрелец имаше сериозни противоречия с феновете на "белите". Не го харесваха и това е.

Но само ако някой им беше казал, че Бензема ще изпревари вечния им любимец Раул Гонсалес по голове...

Е, още не е, но е въпрос на време. Изравни го.

Бензема вкара при 6:0 над Леванте в четвъртък и вече има 323 гола за Реал, колкото и Раул - с 15 повече от великия Алфредо ди Стефано. Първата позиция обаче изглежда недостижима за френската "деветка" - на цели 128 попадения напред е Кристиано Роналдо (451).

Бензема вече е вкарал 44 гола през сезона, като 27 са в Ла Лига (при оставащи два двубоя), 15 в Шампионската лига (а там има още един мач, финал) и 2 за Суперкупата на Испания.