Арсенал изпрати 2023-та с увиснал нос след нова загуба

Арсенал изпрати 2023-та с увиснал нос след нова загуба Снимка: Getty Images

Арсенал допусна втора поредна загуба след 1:2 във визитата на Фулъм в лондонското дерби от последния ден на 2023 година.

"Артилеристите" вкараха първи, но след това допуснаха обрат и така са без победа в последните три кръга на Висшата лига.

Арсенал пропусна да излезе начело в класирането и остава на четвъртата позиция с 40 точки, колкото има и третият Манчестър Сити, и на две зад лидерите Ливърпул и Астън Вила.

Победата за Фулъм пък означаваше отдалечаване на цели девет пункта от опасната зона.

Двубоят иначе започна по прекрасен начин за гостите. Арсенал откри още в петата минута, след като Букайо Сака се възползва от недобро спасяване на Лено и отблизо се разписа.

Раул Хименес изравни в 29-ата след прекрасна атака по лявото крило и изящно центриране, което бе посрещнато от Хименес на далечната греда.

Кордоба-Рийд донесе успеха за "котиджърс" в 59-ата след разбъркване в наказателното поле на Арсенал и неуспех на няколко защитници на гостите да изчистят.

В края Фулъм можеше да вкара и трети гол, но страхотен удар на Андреас Перейра от пряк свободен срещна напречната греда.

Арсенал организира хаотичен натиск в края, който обаче не донесе нищо опасно преди бившия им страж Лено.

В другия мач от Висшата лига, игран по същото време, Тотнъм победи Борнемут с 3:1, доближавайки четвъртия Арсенал на само точка.