Арсенал повали Ливърпул в спиращо дъха дерби на "Емирейтс"

Арсенал повали Ливърпул в спиращо дъха дерби на "Емирейтс" Снимка: Getty Images

Арсенал надви Ливърпул с 3:2 на "Емирейтс" в дербито на кръга от Висшата лига и запази първото място във временното класиране.

Двата тима спретнаха страхотно дерби, което оправда очакванията за скоростен и резултатен футбол, а домакините повеждаха на три пъти и спечелиха с два гола на Букайо Сака и един на Габриел Мартинели.

Ливърпул се бореше до последно и остави добри впечатления с играта си, но трябва да се примири с още един разочароващ резултат през сезона.

Още не беше изтекла и една минута от началото, когато Габриел Мартинели получи хубав извеждащ пас от Йодегор и откри резултата.

После Ливърпул поиска дузпа за игра с ръка на Габриел, но не я получи. Дарвин Нунес пък пробва рефлекса на Рамсдейл.

В 34-тата минута Нунес изравни, след като засече топка от Луис Диас отдясно.

Мачът продължи в страхотно темпо и домакините отново поведоха в петата минута на добавеното време на първата част.

Букайо Сака засече топката на празна врата след прострелен пас от Мартинели.

В 53-тата минута "мърсисайдци" още веднъж стигнаха до изравняване, като този път се разписа резервата Роберто Фирмино с шестия си гол в 8 мача от началото на сезона. Бразилецът беше влязъл в игра заради контузията на Диас.

Арсенал намери сили за нов импулс в играта си и в 73-тата минута се стигна до решаващия момент.

Майкъл Оливър отсъди дузпа за нарушение на Тиаго срещу стигналия първи до топката Габриел Жезус. Жезус понечи да засече едно центриране отляво, а халфът го изрита в опита си да изчисти топката.

Бурното оспорване от страна на гостите доведе до спречквания на терена, но от бялата точка Сака не трепна и за трети път изведе "артилеристите" напред.

Тимът на Микел Артета запазва първото си място в класирането и с 24 т. от 9 двубоя води с точка на шампиона Манчестър Сити.

Ливърпул е едва десети в класирането с 10 т. и мач по-малко.