Арсенал продължава с победите, смачка кандидат за изпадане

Арсенал продължава с победите, смачка кандидат за изпадане Снимка: Getty Images

Арсенал записа трета поредна победа във Висшата лига, след като стигна до разгромното 4:0 във визитата си на Уест Бромич под сипещия се сняг на "Дъ Хоутърнс".

Резултатът откри Киърън Тиърни със страхотен солов гол в 23-тата минута, а пет по-късно Букайо Сака удвои аванса на "артилеристите".

След това дойде времето и на Александре Лаказет, който наниза два гола в рамките на четири минути. Това бе четвъртият пореден двубой, в който френският нападател се разписва, като в този период има пет попадения за "артилеристите".

Въпреки трите поредни победи, Арсенал все още е едва 11-и с актив от 23 точки, но пък е само на седем от Топ 4.

Междувременно, това е трета сериозна загуба за Сам Алардайс, който бе натоварен с тежката задача да спаси УБА. Преди четворката от Арсенал, Големия Сам отнесе тройка от Астън Вила и петица от Лийдс.

Единственият позитивен резултат, който постигна, откакто застана начело на "дроздовете", бе спечелената точка срещу шампиона Ливърпул след 1:1 на "Анфийлд". УБА обаче ще трябва да започне да печели още точки съвсем скоро, защото продължава да се намира на предпоследното място с едва осем точки, на шест от първия тим над чертата - Брайтън.