Арсенал се пребори за успеха и на "Стамфорд Бридж", върна си първото място

Арсенал се пребори за успеха и на "Стамфорд Бридж", върна си първото място Снимка: Getty Images

Силното представяне на Арсенал във Висшата лига продължи с победа с 1:0 над Челси в лондонското дерби на "Стамфорд Бридж".

"Артилеристите" доминираха над съперника, но мачът беше отворен до самия край, а голът падна в 63-тата минута, когато Букайо Сака изпълни прострелно един корнер към близката греда.

Няколко играчи се разминаха с топката и Габриел Магаляеш от голлинията засече за 1:0.

Иначе от самото начало гостите показаха по-смел футбол от противника си и търсеха победата, но и Челси организира няколко обещаващи атаки.

През второто полувреме тимът на Микел Артета започна да създава все по-опасни положения и заслужено поведе.

След попадението на Габриел, Арсенал остана по-опасният тим на терена и пропусна да реши мача с втори гол. Челси пък така и не намери сили да натисне и да потърси поне точката.

С успеха Арсенал си върна първото място в класирането и отново води с 2 т. на Манчестър Сити, докато Челси падна до седмата позиция.

"Топчиите" постигнаха 11 победи в първите 13 кръга и показват шампионска успеваемост, макар че не бяха слагани в сметките за титлата преди началото на сезона.